Skip to main content

Pozvánka na pochod Račí stezkou 2024

Jsou před námi letní prázdniny s obdobím letních dovolených a Klub českých turistů odbor Semily Vám nabízí jako jejich zpestření zábavné putování při dalším ročníku našeho pochodu Račí stezkou. V letošním roce si připomínáme 115 let zpřístupnění významné Riegrovy stezky a proto jsou přes ní vedeny veškeré trasy pochodu. Účastníci si budou moci v plném rozsahu vychutnat její krásy a dominanci mezi značenými stezkami. 

Naše trasy tentokrát směrujeme za poznáním přírodních krás  Podkrkonoší. Při našem putování navštívíme Palackého a Kamenického stezku, Bozkov s možností navštívit Bozkovské jeskyně a na nejdelších trasách dojdeme až do Vysokého nad Jizerou a Jablonce nad Jizerou. V rámci kontroly na trase 48 km můžete v Muzeu Četnická stanice shlédnout dobovou expozici vybavenosti četníků z let dávno minulých. Na kontrolách v úseku Palackého sady - Bítouchov U Kynčlů se společně setkáme s různými pohádkovými bytostmi a při plnění úkolů s nimi zažijeme jako vždy pořádnou legraci. Můžete se těšit na setkání s postavičkami z večerníčků a dalších pohádkových příběhů. Určitě ale také přiletí naše čarodějnice na košťatech a také se na jedné z kontrol setkáte s tradičním couváním.  

Start bude druhou srpnovou sobotu 10.8.2024 od 6 do 11 hodin (pro dálkové trasy od 6 do 9,30 hodin) v zasedací místnosti Sportovního centra v Semilech. Trasy jsou naplánované tak, aby vyhovovaly každému a to v délkách 6, 14, 26, 36, 48 km. Milovníci cykloturistiky mohou využít naší 35 km dlouhou cyklotrasu, která je až na výjimky vedena po značených cyklostezkách.  Nejkratší dětská trasa je plně průjezdná pro rodiče s kočárky. Startovné je jako vždy lidové. Abyste se mohli dobře připravit na naše putování, tak Vám v předstihu předkládáme oficiální verze propozic a  plakátu našeho turistického pochodu.

Bohužel počasí neovlivníme, ale těšíme se, že se na startu pochodu setkáme v hojném počtu. Tak tedy ještě jednou – v sobotu 10.8.2024 HURÁ NA START!!!

 

Váš Klub českých turistů odbor Semily

 

 plakat raci stezkou 2024

propozice raci stezkou 2024 page 001propozice raci stezkou 2024 page 002propozice raci stezkou 2024 page 003propozice raci stezkou 2024 page 004

| Petr Tichý | Novinky