Ohlédnutí za Pohádkovým lesem 2021

V sobotu 19.6.2021 jsme Vám i sobě připravili velkou radost - pořádali jsme Pochod pohádkovým lesem. Od rána bylo extrémní vedro a my chceme poděkovat nejen všem účastníkům, kteří dorazili, ale také i všem dobrovolníkům ze semilských škol a pořadatelům, kteří Vás provázeli v neprodyšných kostýmech na startu, v cíli i na kontrolách Pohádkového lesa.
Tématicky byl ročník věnován radostem a slastem, které nám dává ovoce. V tomto duchu se prezentovali i všichni pořadatelé, kteří oblékli příslušné kostýmy. Na startu akce jsme přivítali 218 dětí. Akce byla zahájena jako obvykle u sousoší Ivana Olbrachta a Antala Staška a účastníci postupně vycházeli na trasu pochodu. Celkem bylo osm stanovišť pro vyžití malých i velkých na kontrolách, z toho pět jich bylo v semilském lesoparku a tři na ostrově. Na stanovišti v Ďolíku byl milým překvapením pro malé i velké skvělý Čárykluk s asistentkami Winter a Summer. Ani letos nakonec nechyběla v Pohádkovém lese pohádka, v 11 hodin proběhlo představení s hádankou v podání Divadla Rolnička Liberec s názvem Barevná pohádka. V cíli účastníky zásoboval pohádkovými písničkami Martin Boreš, moderoval Standa Chatrč Chaloupka. Pro vyžití našich nejmenších nechyběl ani skákací hrad a trampolína. Vzhledem k počasí mnozí využili nabízejícímu se přirozenému osvěžení v Jizeře. Také moc děkujeme za osvěžující sponzorský dar v podobě nádherných jablíček.

Pohádkový les v Semilech byl součástí projektu ČESKY PĚŠKY. Jde o společný projekt České podnikatelské pojišťovny a Klubu českých turistů, který má za cíl rozpohybovat veřejnost a motivovat k pobytu v přírodě. V cíli byl stan, kde se účastníci mohli dozvědět více.

Poznámka: Na Ostrově si zapomněli Pamětní listy Elinka, Jůlinka a Jaromír Lenovi. Zavolejte na mobil 722 793 091 (Iva Chaloupková), kdy se můžete domluvit na předání.
DŮLEŽITÉ: Prosíme všechny, kteří přinesli na Pohádkový les namalovaný obrázek veselého ovoce, ať obrázek s kontaktem (mobil) přinesou do Sportovního centra na recepci. Omlouváme se a vše napravíme po domluvě na 722 793 091.

Těšíme se na další setkání s Vámi druhou srpnovou sobotu 14.8.2021 na startu pochodu Račí stezkou.

Váš Klub českých turistů Semily