Skip to main content

Ohlédnutí za Novoročním výstupem na Kozákov 2022

Úderem silvestrovské půlnoci skončil starý kalendářní rok a všichni jsme vstoupili do roku nového, který nese letopočet 2022. Již od ranních hodin jsme při cestě na Kozákov potkávali zástupy turistů, kteří po oslavách vyrazili ze všech směrů na naši první letošní akci na vrcholu hory Kozákov. Počasí bylo na toto roční období netradiční, bylo zataženo s teplotou kolem osmi stupňů Celsia nad nulou. Bohužel sníh jsme při našem putování prakticky nikde nenašli, naopak blátivé přístupové cesty byly s výjimkou hlavní asfaltové silnice dominantní. Naštěstí nás brzy opustila ranní mlha a mohli jsme pro veřejnost mimořádně otevřít přístup na rozhlednu, z které se nabízely úchvatné pohledy na blízkou i vzdálenou krajinu a její krásy. Kromě pěších turistů dojeli k prezentaci i milovníci bicyklů a některé účastníky doprovázeli i jejich zvířecí miláčci. Děti mohly využít i atrakce na přilehlém hřišti.

Výstup byl tradičně koncipován jako hvězdicový a při prezentaci v Riegrově chatě KČT na Kozákově jsme přivítali 983 nadšených účastníků. Každý účastník obdržel vkusný pamětní list a odznak a v restauraci a kiosku mnozí z nich načerpali nové síly při občerstvení.

Snímky z letošního novoročního výstupu můžete vidět na webových stránkách KČT Semily pod záložkou Fotogalerie. Setkat se s nimi můžete i na našich sociálních sítích. Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších pořádaných akcích KČT Semily v roce 2022, jejichž termínový rozpis je již uveden v sekci Připravujeme webových stránek našeho odboru KČT.

Váš Klub českých turistů Semily

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky