Ohlédnutí za Račí stezkou 2022

V sobotu 13.8.2022 proběhl již 39. ročník pochodu pro malé a velké Račí stezkou.

Každý si mohl vybrat trasu podle svých možností. V nabídce byla trasa 6 km, která byla průjezdná i s kočárky a pak trasy 10, 14, 30 a 49 km. Letos byla navíc zařazena i cyklotrasa, která byla dlouhá 39 km. Všichni vyrazili nejprve stejnou cestou. Již v horní části semilského parku na ně čekala kontrola u Sherlocka Holmese a Johna Watsona, kde musel každý pořádně promazat své mozkové závity, aby pomohl zjistit pachatele, a nebo z přesmyček vyluštit místo činu. Ti menší pátrali po ztracených zvířátkách. Nad školou se usadily berušky, které poztrácely svoje tečky a bylo potřeba jim je najít. Také bylo nutné malé berušky, které se rozutekly po keři, přemístit na kytičku. Bylo zde možné i kreslit na kamenné valounky obrázky s motivem berušky. U Čtrnácti pomocníků se zabydlela čarodějnická rodinka a dovolila pochodníkům, aby vyzkoušeli, co vše umí jejich košťata. Nebyl by to pochod Račí stezkou, kdyby se neprocházelo i račí rezervací, v které je třeba couvat. Poslední společnou kontrolou byla kontrola na Masarykově vyhlídce, kde byla nešťastná ovečka, které vlci unesli kamarádky na hrad a bylo je nutné vysvobodit dříve, než je snědí. Vysvobozování bylo náročné: Muselo se přejít po barevných „kamenech“, podlézt pod tyčí, sebrat šišku a tím omráčit vlka, pak se přešlo přes žebřík, vedoucí k hradu. Tam však čekal zbytek vlčí smečky. Na ně byli naštěstí všichni včas vybaveni „vlčí mhou“, takže vlci v mlze nic neviděli a byli vhozeni do studny. Pak už stačilo na hradě najít ovečku a bylo vyhráno.

Nejkratší trasa se pak do cíle vracela přes Bítouchov, delší dvě pokračovaly k samokontrole na Moravě. Desítka se odtud pak vydala po Kamenického stezce přes Bítouchov a čtrnáctka přes Myší skálu a po Riegrově stezce. Trasa 30 km byla vedena přes Bozkov a Návarov a následně Riegrovou stezkou. Naše nejdelší dokonce pokračovala z Návarova až přes Tanvald  a Vysoké nad Jizerou do cíle pochodu v SVČDM Semily.

Na akci dorazilo téměř 200 registrovaných pochodníků, kteří při čaji a sušenkách nešetřili chválou a slibovali, že za rok zase dorazí na jubilejní 40.ročník našeho pochodu. V cíli byli tradičně vyhlášeni nejmladší a nejstarší ůčastníci pochodu. Nejmladším juniorem jsme vyhodnotili Františka Farského, nejmladší juniorkou se stala Jana Malá. Nejstarším pochodníkem se stal Karol Bílek, nejstarší seniorkou Rozálie Vinšová. Připravujeme fotogalerii snímků pro webové stránky KČT Semily a sociální sítě.

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky

©   Klub českých turistů odbor Semily