Ohlédnutí za Novoročním výstupem na Kozákov 2023

Na Nový rok jsme se s Vámi sešli na Kozákově v rámci  již 45. ročníku Novoročního výstupu. Na rozdíl od našeho klubového setkání v rámci zakončení turistického zakončení roku 2022, které na Kozákově proběhlo v půlce prosince v opravdu kouzelné zimní scenérii, nás paní příroda zvala k výstupu v prakticky jarním počasí s teplotami kolem 10 stupňů Celsia. V údolích nás sice při zahájení výstupu zahalila silná mlha, ale současně se stoupáním ke Kozákovu nám postupně sluníčko ukázalo svou vlídnou tvář a bylo opravdu nádherně. Již od ranních hodin jsme se při cestě na Kozákov mohli setkat se zástupy turistů, kteří po novoročních oslavách vyrazili ze všech směrů na naši první letošní akci k  Riegrově chatě KČT na vrcholu hory Kozákov.  Vzhledem k příznivému počasí  jsme pro veřejnost mimořádně otevřeli přístup na rozhlednu, z které se nabízely úchvatné pohledy na blízkou i vzdálenou krajinu a její krásy. Několik nádherných výhledů z rozhledny Vám nabízíme ve fotogalerii. Kromě pěších turistů dojeli k prezentaci i milovníci bicyklů a některé účastníky doprovázeli i zvířecí miláčci. Děti s radostí využily i zpřístupněné atrakce na přilehlém dětském hřišti.

Výstup byl tradičně koncipován jako hvězdicový a při prezentaci v Riegrově chatě KČT na Kozákově jsme přivítali 1.055 nadšených  registrovaných účastníků. Dalších zhruba 600 došlých turistů se bohužel nezaregistrovalo. Každý účastník obdržel pamětní list, odznak a kalendář s pozvánkou na naše akce v roce 2023.  V rámci sbírky Novoroční čtyřlístek 2023 - vozíčkářské trasy jsme od turistů obdrželi  celkou finanční hotovost ve výši 9.877 Kč.  Restaurace i kiosek Kozáček byly v plném provozu a  turisté zde načerpali nové síly před dalším putováním do svých domovů.

Snímky z letošního novoročního výstupu můžete vidět na webových stránkách KČT Semily pod záložkou Fotogalerie. Setkat se s nimi můžete i na našich sociálních sítích. Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších pořádaných akcích KČT Semily v roce 2023, jejichž termínový rozpis je již uveden v sekci Připravujeme webových stránek našeho odboru KČT.

Váš Klub českých turistů odbor Semily