Skip to main content

Ohlédnutí za Drakiádou 2023

Foukalo a nepršelo. Dvacátému ročníku kozákovské Drakiády, potažmo zúčastněným drakům, se dařilo. Bez problémů se třepotali nad Kozákovem. Na startu jsme přivítali bezmála 500 účastníků akce. Registrovaných bylo 153 dráčků zakoupených a 15 dráčků vlastnoručně vyrobených. S těmi doma vyrobenými mohly děti soutěžit o ceny. Sešli se nám dráčci Patrika Seydlitze, Anežky Rulcové, Toničky Teichmannové, Tadeáše a Adriany Jelínkových, Edy Dlaboly, Jiřího Joora, Elišky Šulcové, Josefa Součka, Jolanky Andrlové, Adélky Markové, Lili Barochové a Aničky Pospíšilové. Dráčci měli krásná jména, Bílý šíp a Český ďábel, Albi, Jiříček, Karel, Dráček Endr, Mráček, Berry, Kočičí základna, Izabelka, Jezevčík Hugo, Růženka, Spongebob, Micinka. Z těchto dráčků vzešli vítězové Bílý šíp/Český ďábel a Kočičí základna, jejichž majitelé si odnesli domů vítězné dorty. I ostatní přítomní majitelé doma zhotovených dráčků si při vyhlašování výsledků domů odvezli dárečky. Všichni účastníci samozřejmě dostali účastnický list a tradiční perníček v podobě dráčka.

Na Kozákově bylo příjemno a větrno. Doufáme, že i v příštím roce se sejdeme v tak hojném počtu a za takového drakům vstřícného počasí.
Věříme, že si maminky, tatínkové, babičky, dědové a ostatní rodinní příslušníci na příští kozákovskou Drakiádu najdou čas a také pomohou dětem svého vlastního draka vyrobit, aby děti mohly soutěžit o ceny. Nezapomínejme, že nejvíce, co našim dětem můžeme dát, je náš čas. Ať už je to čas, který strávíme s dětmi při výrobě dráčka a jeho vypuštění do oblak, nebo i radost dětí při pouštění a sledování toho koupeného.
Již dnes se těšíme na příští ročník Drakiády na Kozákově. Děkujeme tímto všem, kteří přišli a kozákovské nebe zaplnili létajícími dráčky. A nezapomeňte si prohlédnout fotogalerii snímků z Drakiády 2023, kterou Vám nabízíme na našich webových stránkách a sociálních sítích.

 

Váš Klub českých turistů odbor Semily

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky