Skip to main content

Takový byl Novoroční výstup na Kozákov 2024

Po oslavách příchodu nového roku  2024 jsme se v pondělí 1. ledna s Vámi sešli na Kozákově při tradičním  Novoročním výstupu. Bohužel předpověď počasí se potvrdila  a paní příroda nás na rozdíl od předchozího ročníku pozvala k výstupu v pošmourném a mlhavém hávu s teplotami kolem 5 stupňů Celsia. Takže zimní zasněženou scenérii nám bohužel opět nenabídla s výjimkou malých zbytků vyhrnutého sněhu podél přístupových cest. Přesto již od časných ranních hodin  se na cestu na Kozákov vydaly ze všech směrů větší či menší skupinky  turistů a použily k výstupu jak značené turististické stezky, tak i silnice a další přístupové cesty.   K naší velké radosti nás v odpoledních hodinách mlha částečně opustila a bylo možné dohlédnout opravdu velmi daleko. Několik nádherných výhledů  Vám nabízíme ve fotogalerii. Kromě pěších turistů dojeli k prezentaci i milovníci bicyklů a některé účastníky doprovázeli i zvířecí miláčci. 

Výstup byl veden hvězdicově ze všech směrů a při prezentaci v Riegrově chatě KČT na Kozákově jsme přivítali 875 nadšených  registrovaných účastníků. Dalších zhruba 400 došlých turistů se bohužel nezaregistrovalo. Každý účastník obdržel pamětní list, odznak a kalendář pro rok 2024.  V rámci sbírky Novoroční čtyřlístek 2024 - vozíčkářské trasy jsme od turistů obdrželi  celkou finanční hotovost ve výši 10.977 Kč.  Restaurace i kiosek Kozáček byly v plném provozu a  turisté zde načerpali nové síly před dalším putováním do svých domovů.

Snímky z letošního novoročního výstupu můžete vidět na webových stránkách KČT Semily pod záložkou Fotogalerie. Setkat se s nimi můžete i na našich sociálních sítích. Těšíme se na setkání s Vámi i při dalších pořádaných akcích KČT Semily v roce 2024, jejichž termínový rozpis je již uveden v sekci Připravujeme webových stránek našeho odboru KČT.

 

Váš Klub českých turistů

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky