Skip to main content

Ohlédnutí za Pohádkovým lesem 2024

Letošní ročník pochodu Pohádkovým lesem, který jsme pořádali v sobotu 18.5.2024,  dostál svému zvolenému tématu v plné míře – tedy, co se týče vody. Po několika dnech krásného a slunečného počasí nás od rána skrápěl déšť. Začátek akce tedy vypadal smutně, kdy se se zahájením pochodu u prezentace netvořila jako obvykle  fronta a ani hlouček účastníků. Deštivé počasí mnoho lidí odradilo, ale postupně se začaly objevovat postavičky a postavy v pláštěnkách a s deštníky. 

Na startu děti s jejich dospělým doprovodem vítal pan král dračího království, po svém boku měl draka se svými plameny. Na trase čekala ohnivá a vodní zastavení: pirátská bašta se zajatým námořníkem, ohnivé ženy, dračí sluj, ohnivci, hastrmani, mořská panna se žralokem, vodní víly, popletený rybář, který místo zlaté rybky chytil želvu. A na každé z těchto kontrol si účastníci mohli zasoutěžit.

Pochod tradičně vedl Palackého sady a končil na Ostrově, kde jsme nabídli další aktivity, například Kvídovu stezka, kdy děti hledaly chobotničku Kvído a za splnění otázek byly odměněny ještě extra dárečky nebo mořské hrátky. Vzhledem k počasí si sice děti nemohly zaskákat na trampolíně a zadovádět ve skákacím hradu, zážitkem jim byly ale určitě lodičky na Jizeře.  Vodákům déšť nevadil a dětem taky ne, očividně se jim v lodičkách mezi kapkami deště líbilo.

Některé děti vydržely čekat i přes hodinu na vystoupení Čárykluka, který pro ně a s nimi čaroval za vydatného deště a s asistencí moderátora Standy Chatrče Chaloupky.

Trocha statistiky - pochodu se zúčastnilo 132 soutěžících dětí, celkový počet účastníků byl nakonec napočítán na 341 osob. Soutěžící děti byl odměněny v cíli diplomem a perníkovou rybičkou.

Za rok se uvidíme opět třetí květnovou sobotu, tedy 17. 5. 2025. Téma musíme pečlivě vybrat – třeba sluníčkové. Bez deště to v přírodě nejde, ale vtipná hláška pořadatelů „ještě že nám nepršelo“ rezonovala se smíchem při úklidu stanovišť a trasy. Promáchání pořadatelé však byli nadšeni, protože děti byly jednoduše skvělé. Jak už to tak někdy bývá, déšť vadí více dospělákům….. V neposlední řadě patří poděkování také Rádiu Blaník za mediální partnerství. V sekci Fotogalerie našich webových stránek a na sociálních sítích jsou zveřejněny snímky z letošního Pohádkového lesa. 

Klub českých turistů odbor Semily

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky